14 listopad 2023

Od środy przebudowa ulicy Przasnyskiej, zmieni się trasa linii 221

zdjęcie: Od środy przebudowa ulicy Przasnyskiej, zmieni się trasa linii 221 / pixabay/3896310
W środę, 15 listopada, dzielnicowi drogowcy rozpoczną budowę ronda u zbiegu ulic Przasnyskiej i Rydygiera. Skrzyżowanie zostanie całkowicie zamknięte. Zmieni się trasa autobusów linii 221 - poinformował stołeczny ratusz.
REKLAMA

Od środy, 15 listopada, kierowcy nie przejadą przez skrzyżowanie Przasnyskiej i Rydygiera. Zachowany zostanie dojazd do wszystkich posesji w okolicy. Utrudnienia będzie można ominąć ulicami German, Krasińskiego, Powązkowską i Duchnicką.

"Wykonawca przebudowy dołoży wszelkich starań, aby otworzyć skrzyżowanie jeszcze w tym roku" - zadeklarował ratusz, informując o przebudowie ulicy Przasnyskiej prowadzonej na zlecenie dzielnicy Żoliborz.

Na czas prac autobusy linii 221 pojadą inaczej: ulicami Matysiakówny i Broniewskiego oraz aleją Wojska Polskiego dojadą do przystanku plac Grunwaldzki gdzie skończą trasę. "Żeby w drodze powrotnej mogły bezpiecznie zawrócić, pomiędzy jezdniami alei Wojska Polskiego, przy ulicy Boguckiego, zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu. Przejazd będzie możliwy wyłącznie z jezdni w stronę placu Inwalidów (południowej) na jezdnię w kierunku placu Grunwaldzkiego (północną)" - wyjaśnił ratusz.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że uruchomiony zostanie stały przystanek pl. Grunwaldzki 54, zlokalizowany na ul. Rydygiera przed skrzyżowaniem z ul. Matysiakówny.

"Przywrócone zostaną przystanki pl. Grunwaldzki 11, 12, a zawieszone zostaną przystanki pl. Grunwaldzki 14, Anny German 01, 02, Rydygiera 03, 04, pl. Niemena 03. Przystanek Przasnyska 03 pozostaje w dalszym ciągu zawieszony" - podał ZTM.

Na przebudowywanym skrzyżowaniu czynna, choć zwężona, będzie jedna zebra – przez ulicę Przasnyską od strony Duchnickiej. Przechodnie będą kierowani do sąsiednich przejść.

Zamknięty zostanie przejazd rowerowy przez ulicę Rydygiera oraz droga dla rowerów na Rydygiera – od ulicy Hübnera do Przasnyskiej.

Przebudowa ulicy Przasnyskiej obejmuje odcinek ulicy od ulicy Duchnickiej do Krasińskiego. Poza jezdnią remont przejdą także chodniki. Na skrzyżowaniu z Rydygiera powstanie rondo, a na skrzyżowaniu z Krasińskiego zostanie poprawiona geometra skrzyżowania z Krasińskiego (Zarząd Dróg Miejskich także tutaj wybuduje rondo). Dodatkowo wyremontowany zostanie fragment Duchnickiej u zbiegu z Przasnyską. Planowany termin zakończenia całej inwestycji to czerwiec 2024 roku.(PAP)

mas/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Józefów
-3.7°C
wschód słońca: 07:17
zachód słońca: 15:28
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Józefowie

kiedy
2023-12-02 18:00
miejsce
Centrum Swobodna Przestrzeń,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 18:00
miejsce
Centrum Swobodna Przestrzeń,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-10 18:00
miejsce
Centrum Swobodna Przestrzeń,...
wstęp biletowany