18 listopad 2023

33-latek włamał się na konto bankowe byłej partnerki i ukradł 132 tys. zł

zdjęcie: 33-latek włamał się na konto bankowe byłej partnerki i ukradł 132 tys. zł / pixabay/4122079
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 33-latkowi z pow. sochaczewskiego (Mazowieckie), który włamał się na konto bankowe byłej partnerki i jej ojca, ukradł 132 tys. zł i wydał je na gry hazardowe - poinformowała w sobotę oficer prasowa miejscowej policji asp. Agnieszka Dzik.
REKLAMA

Rzeczniczka przekazała, że zgłoszenie dotyczące włamania na konto bankowe i kradzieży pieniędzy złożył na policji ojciec kobiety, który miał z córką wspólne konto bankowe i gromadził na nim swoje oszczędności.

"Jak się okazało, były partner kobiety w czasie trwania związku uzyskał nieuprawniony dostęp do jej telefonu, po czym zalogował się do aplikacji bankowej zainstalowanej w smartfonie" – zrelacjonowała policjantka. 33-latek wykonał 12 przelewów na swój rachunek bankowy, w sumie na 132 tys. zł.

Policjanci wydziału kryminalnego sochaczewskiej policji zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do komendy. Mieszkaniec pow. sochaczewskiego usłyszał łącznie 13 zarzutów. Pierwszy z nich dotyczył nieuprawnionego dostępu do telefonu kobiety i aplikacji bankowej. Przedstawiono mu także 12 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem.

33-latek przyznał się do popełnionych przestępstw. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Jak ustaliła policja, mężczyzna wydał pieniądze na gry hazardowe.(PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Józefów
-4.4°C
wschód słońca: 07:17
zachód słońca: 15:28
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Józefowie

kiedy
2023-12-02 18:00
miejsce
Centrum Swobodna Przestrzeń,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 18:00
miejsce
Centrum Swobodna Przestrzeń,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-10 18:00
miejsce
Centrum Swobodna Przestrzeń,...
wstęp biletowany