17 listopad 2023

Ekspedientka nie pozwoliła ukraść utargu - sprawcę usiłowania rozboju ujęła policja

zdjęcie: Ekspedientka nie pozwoliła ukraść utargu - sprawcę usiłowania rozboju ujęła policja / pexels/5632371
pexels/5632371
W jednym ze sklepów w Płocku ekspedientka nie dała się zastraszyć napastnikowi i nie pozwoliła ukraść utargu. Złodziej ostatecznie zrezygnował z łupu i uciekł. Podejrzanego o usiłowanie rozboju, jak się okazało 26-latka, zatrzymali wkrótce policjanci. Grozi mu do 15 lat więzienia.
REKLAMA

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku sierż. szt. Monika Jakubowska, mężczyzna, który przyszedł do jednego ze sklepów "nie miał zamiaru robić w nim zakupów - zażądał natomiast od sprzedawczyni pieniędzy, grożąc jej utratą życia lub zdrowia".

"Sprawca chciał ukraść pieniądze szarpiąc kasetkę w kasie. Kobieta nie dała się jednak zastraszyć i konsekwentnie broniła utargu. Ostatecznie mężczyzna opuścił sklep bez łupu" - podkreśliła sierż. szt. Jakubowska.

Dodała, że po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu, płoccy funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu "namierzyli i zatrzymali" 26-latka, mieszkańca powiatu sierpeckiego, podejrzanego o zaatakowanie ekspedientki.

"Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzut. Za usiłowanie rozboju grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności" - zaznaczyła sierż. szt. Jakubowska.(PAP)

Autor: Michał Budkiewicz

mb/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Józefów
-4.1°C
wschód słońca: 07:17
zachód słońca: 15:28
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Józefowie

kiedy
2023-12-02 18:00
miejsce
Centrum Swobodna Przestrzeń,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 18:00
miejsce
Centrum Swobodna Przestrzeń,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-10 18:00
miejsce
Centrum Swobodna Przestrzeń,...
wstęp biletowany