16 listopad 2023

Zlekceważyła sygnalizację, opuszczane szlabany i przejechała przez torowisko - świadkami byli policjanci

zdjęcie: Zlekceważyła sygnalizację, opuszczane szlabany i przejechała przez torowisko - świadkami byli policjanci / pixabay/1603552
W Gostyninie 36-letnia kierująca audi zlekceważyła czerwone światło sygnalizatora na przejeździe kolejowym oraz opuszczane zapory i przejechała przez torowisko. Świadkami tego byli policjanci, którzy wcześniej zatrzymali radiowóz przed przejazdem kolejowym. Kobieta otrzymała od nich mandat i punkty karne.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło na początku tego tygodnia na ul. Czapskiego w Gostyninie niedaleko Płocka, gdy funkcjonariusze "drogówki" zatrzymali radiowóz przed przejazdem kolejowym, ponieważ sygnalizator nadawał w tym czasie czerwone światło, zakazujące przejazdu - poinformował w czwartek rzecznik tamtejszej Komendy Powiatowej Policji mł. asp. Paweł Klimek.

"W momencie, gdy rozpoczęło się opuszczanie zapór policjanci zauważyli, jak kierująca audi, jak się potem okazało, 36-letnia mieszkanka powiatu płockiego, przejeżdża przez torowisko, nie stosując się do nadawanych sygnałów, także dźwiękowych, związanych z przejazdem pociągu" - wyjaśnił mł. asp. Klimek.

Jak podkreślił, funkcjonariusze zatrzymali kobietę, która za swoje niebezpieczne zachowanie została ukarana przez nich mandatem w kwocie 2 tys. zł i otrzymała 15 punktów karnych.

Rzecznik gostynińskiej policji przyznał, że na terenie tego powiatu znajduje się kilka przejazdów kolejowych wyposażonych w systemy poprawiające bezpieczeństwo, zapory oraz sygnalizację, ale zdarza się niestety, iż "kierowcy ignorują zagrożenie i przejeżdżają pomimo nadawanego przez sygnalizator czerwonego światła".

Jak przypomniał mł. asp. Klimek, "czerwone światło nadawane przez sygnalizator nakazuje bezwzględne zatrzymanie auta i nie ma wyjątków od tej reguły". Zwrócił jednocześnie uwagę, że przy lekceważeniu przepisów "limit szczęścia może wyczerpać się i kilka minut pośpiechu doprowadzi do tragedii".(PAP)

Autor: Michał Budkiewicz

mb/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Józefów
-3.7°C
wschód słońca: 07:17
zachód słońca: 15:28
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Józefowie

kiedy
2023-12-02 18:00
miejsce
Centrum Swobodna Przestrzeń,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 18:00
miejsce
Centrum Swobodna Przestrzeń,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-10 18:00
miejsce
Centrum Swobodna Przestrzeń,...
wstęp biletowany