17 listopad 2023

Złodziej wszedł do domu przez uchylone okno, wyrwał sejf i spłoszony uciekł

zdjęcie: Złodziej wszedł do domu przez uchylone okno, wyrwał sejf i spłoszony uciekł / pixabay/1044168
Policjanci zatrzymali 34-latka, który pod nieobecność właścicielki wszedł przez uchylone okno do jednego z mieszkań w Ostrołęce (Mazowieckie). Mężczyzna wyrwał przymocowany do ściany sejf, ale uciekł bez niego, bo prawdopodobnie przestraszył się włączonego alarmu.
REKLAMA

Jak poinformował w piątek oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce kom. Tomasz Żerański, zgłoszenie o włamaniu do jednego z mieszkań złożyła osoba opiekująca się nim pod jej nieobecność przebywającej za granicą właścicielki.

"Wczesnym rankiem właścicielka mieszkania zadzwoniła do sąsiadki z informacją, iż otrzymała powiadomienie na telefon, że w jej domu włączył się alarm" – zrelacjonował rzecznik.

Gdy sąsiadka udała się do mieszkania, zastała otwarte okno, ściągnięte zasłonki i zerwany ze ściany sejf. Z domu nic więcej nie zginęło.

Po kilku godzinach ostrołęccy kryminalni zatrzymali podejrzanego w tej sprawie 34-letniego mieszkańca Ostrołęki. "Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dotyczącego usiłowania kradzieży. Niebawem odpowie za swoje postępowanie przed sądem"- powiedział kom. Żerański.

Policja apeluje, by przed wyjściem z domu, nawet w ciągu dnia, sprawdzać, czy wszystkie okna i drzwi balkonowe zostały zamknięte. "Także gdy widzimy obce osoby, które kręcą się w okolicy bez celu lub podejrzane samochody, należy powiadomić policję. Funkcjonariusze przyjadą na miejsce i sprawdzą taką sytuację" – zaznaczył rzecznik.(PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Józefów
-4.1°C
wschód słońca: 07:17
zachód słońca: 15:28
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Józefowie

kiedy
2023-12-02 18:00
miejsce
Centrum Swobodna Przestrzeń,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-12-02 18:00
miejsce
Centrum Swobodna Przestrzeń,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-10 18:00
miejsce
Centrum Swobodna Przestrzeń,...
wstęp biletowany